7 Mart 2015 Cumartesi

2015 Genel Seçimleri Ne Zaman Yapılacak!

Önce 30 Mart Yerel Seçimleri ardından 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimleri şimdi de 2015'te yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri... Milletvekili Genel Seçimleri 2015'te yapılacak ancak erkene alınıp alınmayacağı konusunda bir süredir tartışmalar var. Peki normalde 2015 enel Seçimleri hangi tarihte yapılacak? Şimdilerde erkene alınacak mı alınmayacak mı beklentisi ile yeniden gündemde olan seçim herkesin kafasında geniş yer tutuyor. İşte planlanan 2015 Genel Seçimi takvimiBugünlerde haziran ayında mı yapılsın, Mayıs ayında mı tartışmaları ile yeniden 2015 milletvekili genel seçimleri gündemde ancak YSK'nın belirlediği bir takvim var ve bu takvim şu an için işliyor. Ancak okulların gerekçe gösterilerek 1 ay öne çekilme durumu olduğu söyleniyorsa da henüz netleşmiş bir durum yok ortada.

2015 Türkiye genel seçimleri, 25. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerinin seçilmesi için yapılacak genel seçimlerdir. Türkiye’de çok partili hayata geçtiği 1946′dan itibaren yapılan seçimlerin 25.si 2015 yılının Haziran ayında yapılacak.
2015 genel seçimlerinin 14 Haziran 2015 Pazar günü yapılması bekleniyor. Haziran ayında yapılmasına bu seçim için net tarih Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından açıklanacaktır.
Daha iyi bir Türkiye için oyunuzu kullanın, oy kullanım yüzdelerinin artması için çabada bulunalım. Bu genel seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını dileriz.

Oy kullanmanın demokratik bir hak olduğunun bilincinde sandık başına gidecek olan vatandaşlarımız, sivil ve askeri vesayetçi zihniyetlerin aksine kendi iradelerini sandığa yansıtarak bir sonuç beklentisi içine girmelidirler. 
Ancak sandıkta bir türlü istediklerini alamayan ve millet nezdinde itibar görmeyen marjinal partilerin ve kısır siyaset yapan şahısların ülkeyi karıştırma stratejileri de bitmek bilmiyor. Seçimler bu art niyetli insanların planlarının başarısız kılınması için hayati bir önem taşımaktadır. 
Sandıktan çıkan iradeye saygı göstermeyenlere en iyi ders yine sandıkta verilir. 
2015 Genel Seçimleri şimdiden hayırlı olsun 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder